PEELING – všechno co jste kdy potřebovali vědět o téhle báječné proceduře.

 

Co obvykle zahrnuje pojem peeling?

Mnoho lidí zná tenhle pojem a většina ví, že tělový peeling je určen k dalšímu čištění pokožky, odstranění mrtvých buněk a různého znečištění pleti. Kdo již osobně vyzkoušel tuhle proceduru, doma nebo v salone, všichni se shodneme, že pokožka po ní je krásně rovná, hladká a příjemná na dotek. A i tak je jenom malá skupina lidí, která se oddává pravidelně této blahodárné proceduře zvané peeling, kterou znali již Řekové.

Peeling kůže, kromě svého čistícího a obrušujícího účinku výrazně ovlivňuje funkčnost pokožky, zejména její regeneraci, nebo jinými slovy - obnovování. Podstatnou věci je, že peeling odstraňuje z povrchu kůže odumřelé, zrohovatělé buňky, které zabraňují obnově kůže, jejímu okysličovaní a přijímání vyživujících látek.

Jinými slovy, peeling kůže - to je záměrné "poškození" horních vrstev, stimulující okamžitý oživující a obnovující proces.

 

Proč je peeling dobrý?

V mladém věku je pokožka velmi aktivní a hodně zaneprázdněná, a během let se její proces obnovy výrazně zpomaluje. Pokožka začíná ztrácet svou pevnost a pružnost, vznikají vrásky v oblasti obličeje a krku, tělo se stává více ochablé (partie na rukách a nohách), přicházejí vnější příznaky stárnutí.

Vrchní část naší pokožky se jmenuje epidermis, je asi 0,2 mm silná a skládá se z 5 vrstev. Základní nebo-li bazální buňky pokožky jsou nejprve kulatého tvaru, jak postupují na povrch postupně se zplošťují do tvaru zrnitého, ostnatého až se z nich stávají buňky odumřelé. Na povrchu se pak postupně tyto buňky vrství, jako tenké šupinky přirozeně odlupují působením enzymů z našeho těla.

Takže tělový peeling, tak jako i peeling pleti, napomáhá systematicky nastartovat všechny potřebné procesy obnovy, tak aby maximalizoval vitální a mladistvý vzhled Vaší pokožky.

Tělové peelingy neboli scruby jsou ty samé přípravky, kterými se provádí peeling pleti. Ty většinou obsahují větší krystalky soli či cukru. Obvykle je peeling založen na krémové nebo gelové bázi, a abrazivních (pevných) částicích. Právě tyto částice obrousí kůži a způsobují drobné poranění kůže, které je obecně nutné k následné stimulaci buněční obnovy.

Tělové scruby jsou nejlepším způsobem, jak po náročném pracovním dni relaxovat. Jejich exfoliační a vyživující vlastnosti navíc udrží vaši pleť zdravou a zářivou.

Peelingy jsou vhodné pro všechny věkové kategorie a rovněž pro dámy i pro pány. Neměli by na ně zapomínat zejména lidé s mastnou a smíšenou pletí. Majitelé suché pokožky k nim musí přistupovat opatrněji. V případě atopického ekzému či seboreické dermatitidy musíte peeling konzultovat s ošetřujícím lékařem.

 

Frekvence užívání.

Pokud si myslíte, že časté zbrušování zastaví známky stárnutí, ošklivě se mýlíte. Pleť potřebuje po každém ošetření čas na regeneraci. Při suché pokožce, by se měly používat každých 10 až 12 dní. Mastná zvládne peeling jednou za tři nebo čtyři dny, normální - jednou nebo dvakrát týdně, podle potřeby.

  


Jak správně používat peeling?

Základním předpokladem je dát si vanu nebo delší sprchu, nejlépe s teplotou vody, která změkčí vaši kůži - to umožní lépe odkrýt póry a vyčistit je, odstranit co nejvíce i těch nejhlubších nečistot. Poté, zatímco se nacházíte ještě ve vaně, na mokré tělo naneste peeling. Jemně, ale zároveň pečlivě masírujte pokožku po dobu několika minut. Pak následuje důkladné upláchnutí vodou a nakonec nanesení hydratačního krému. Jelikož se naruší pH pokožky a se špatným odejde i to dobré, každé ošetření se uzavírá maskou, sérem či krémem. Hydratační i výživné látky proniknou do rozrušené pokožky snadněji. Obnovovací účinek je tak dvojnásobný.


SCRUB SALINO RIMODELLANTE 700 GR poskytuje intenzivní a komplexní péči pro vaši pokožku.

Tenhle vysoce profesionální přípravek určen pro domácí i studiovou péči dosahuje skvělé výsledky, protože obsahuje PŘÍRODNÍ SOLI, výtažky HIMÁLAJSKÉ RÚŽE a HNĚDÝCH ŘAS A ÉTERICKÉ OLEJE.

 

Růžova himalájská sol v kombinaci s jinými minerálními solemi působí jako mírný peeling, odstraňuje odumřelé kožní buňky a stimuluje obnovu pokožky. Její působení je umocněno výtažky s hnědých řas, které mají výrazný drenážní účinek, pomáhají zabránit zadržování vody v tkáni a tím eliminovat toxiny. Postupně navrací pokožce pevný a vymodelovaný vzhled.

 

Přírodní aromatické, vonné oleje plus výtažky z MÁTY, SLADKÉHO POMERANČE, ROZMARÝNU A EUKALYPTU, které stimulují pokožku a svou vůní navozují celkovou pohodu, dovytváří příjemný lázeňský účinek, poskytují mimořádnou radost s užití a následného zlepšení zdravotního stavu Vaši pokožky.

 

Při pravidelném používání, se pokožka stává mnohem pružnější, zlepší se její barva a struktura, vyhladí se nerovnosti, povrch kůže se stává nádherně hedvábný.

Také oceníte objem produktů až 700g! To vám dá možnost používat peeling po dobu několika měsíců.

 


Akce

Všechny akce