„TVRDÉ PŘÍSADY" A BEZPEČNOST: PUPA USOUDILA, ŽE JE SPRÁVNÝ ČAS ODEBRAT ZE SVÝCH LAKŮ NA NEHTY 3 DISKUTOVANÉ LÁTKY.

 

Mluvili jsme s ministerstvem (ITÁLIE) pro výzkum a rozvoj

 

Lak na nehty je jedním z těch kosmetických produktů, který je v souladu kosmetiky žen a mužů: již nemůžeme fungovat bez perfektních a upravených nehtů. Zdůrazňují ženskost a dělají každé naše gesto smyslnější. Nicméně krása nemůže ignorovat zdraví a bezpečnost. Kvůli tomu jsme se zaměřili na INCI (kompletní chemické složené), nebo lépe – na složení laků na nehty, abychom je lépe poznali a věděli, jakou kosmetiku nabízíme.

Stejně jako u všech kosmetických přípravků i u laků na nehty platí italské a evropské právní předpisy, které určují, jaké látky se mohou pro naprostou bezpečnost používat. Nicméně velmi opatrné společnosti, jako je Pupa Milano, mohou naprosto nezávisle rozhodnout, jaké látky ze svých produktů odstranit. Je tomu tak proto, že všechny produkty procházejí přísně sledovanými a právně ošetřenými klinickými studiemi, které jsou naprosto bezpečné.

Nicméně negarantujeme pouze bezpečnost, ale i kvalitu. Laky od Pupy jsou stále krásnější a stále více vydrží! A pak se pokoušíme, aby byly i co nejbezpečnější po celou dobu jejich používání.

 

Vyjmenujme si alespoň některé z látek, které se již nebudou v našich složeních objevovat.

Mezi „tvrdé přísady“ patří například TOLUEN, FORMALDEHYD či KAFR.

DBP (zkratka označující dibutylfalát) není vůbec používán, neboť je zakázán.

Toluen a formaldehyd jsou látky, které jsou dle zákona povoleny jen v určitém limitu. Zatímco kafr nemá žádné omezení.

 

 

Chtěli jsme se dozvědět více, proto jsme položili pár otázek ministerstvu pro výzkum a rozvoj značky PUPA.

 

Jaké jsou škody, které mohou způsobit laky na nehty, které v základu obsahují toluen, formaldehyd a kafr a proč jsou tyto látky tak diskutovány?

 

Je třeba stanovit omezení pro používání těchto látek v kosmetických přípravcích, aby se zabránilo toxikologickým problémům. Proto jsou postaveny do čela diskuzí a bezpečnostních kontrol a provádějí se nové klinické studie, které poskytnou přesnější výsledky.

Tyto látky jsou v určitém množství povoleny zákone. Dodnes jsou považovány za bezpečné, a proto mohou být obsaženy v kosmetických přípravcích. Například toluen je povolen a považován za bezpečný, pokud tvoří maximálně 25%.

Zajímavost: není dovoleno jej přidávat do dětských výrobků, protože by mohl být užit nesprávně.

Formaldehyd může být použit v produktech na nehty v maximálním množství 5%.

 

Pupa si dobrovolně vybrala nezařadit tyto látky do svého složení.

 

Jsou tyto látky škodlivé při delším používání či již po první aplikaci?

Posouzení toxicity se provádí vždy s ohledem na množství užívání. Sledujeme též podmínky použití. Je zřejmé, že rizika jsou zejména při pravidelném a dlouhodobém používání.

 

Mohou způsobit problémy i při používání dobrého podkladového laku?

Ano, zejména ty, které produkují výpary.

 

Toluen je rozpouštědlo, které usnadňuje odlakování a schnutí našeho laku. Jak zaručíte stejnou účinnost, pokud se tato látka odstraní?

Kosmetické výzkumy mají za úkol vytvořit nové sloučeniny, které budou mít stejnou účinnost v bezpečnějším provedení. Produkty Pupa toluen neobsahují a výsledek je stále stejně perfektní.

Některé z těchto látek mohou být nebezpečné nejen aplikací, ale i inhalací.

 

Díky tomuto nás často bolí hlava po aplikaci laku na nehty?

Neexistuje spojitost mezi pachem a nebezpečím látky. Například oxid uhelnatý je bez zápachu, nicméně smrtelně nebezpečný. Formaldehyd je vysoce toxický, ale v malém množství je povolen!

 

Pokud jej Pupa do svých produktů nezařadí, bude opravdu výsledek stejný?

Samozřejmě, že ano. Věda i výzkum jde neustále kupředu!

 

Laky na nehty a podkladové láky od Pupy byly označeny jako hypoalergenní. Co přesně to znamená?

Test vyhodnocuje všechny produkty jako hypoalergenní. Nicméně je tu malé procento, že může dráždit zejména velmi citlivou pokožku. Je to proto, že nikdy nevíme, jak určitý jedinec zareaguje. Nicméně studie se provádí na 30ti dobrovolnících, kteří se podrobují opakovaným testům. Vše vyšlo více než pozitivně a reakce se neobjevily. Test probíhal každý týden po dobu jednoho měsíce.

Laky na nehty testujeme pomocí absorpčních papírků, které jsou nasáklé lakem na nehty. Tento papírek se aplikuje na kůži dobrovolníků a nechá se nalepený po dobu 24h. Na konci testu dermatolog odstraní náplast a sleduje reakci kůže po 15ti minutách, 1 hodiny a 24 hodin. Možné reakce erytému a edému jsou klasifikovány nekompromisně. V případě, že se u nikoho z dobrovolníků neobjeví žádné zarudnutí či jiná reakce, produkt je vyhodnocen jako hypoalergenní. Znamená to, že nezpůsobuje žádnou přecitlivělost ani jiné známky reakcí.

Během 4 týdnů testování používaly dobrovolnice produkty v normálně – na nehtech.


Produkty v kategorii: Pupa Laky

 

Čerpáno z: Make Up Secrets Taggato con nail art, Nail Care, Nail Lab, Smalti Postato da Valentina Grispo. Zveřejněno 6.6.2014


Akce

Všechny akce